NOTEBOOK Acer E5-573G-P3QH

NOTEBOOK Acer E5-573G-P3QH NOTEBOOK Acer E5-573G-P3QH
Шифра на артикл: NOTEBOOK Acer E5-573G-P3QH
Достапност: 1
Цена: мкд 19,500.00
Без данок: мкд 18,571.43
Количина:     - ИЛИ -  
 • Бренд
  Acer
 • Тип на производ
  Преносен компјутер
 • CPU бренд
  Intel
 • CPU тип
  Pentium®
 • CPU модел
  3556U
 • Брзина на CPU [Ghz]
  1,70
 • L2 cache
  н/а
 • L3 cache
  2 МБ
 • Core
  2
 • Интегрирана меморија [MB]
  0
 • Меморија [GB]
  4
 • Такт на меморијата [Mhz]
  1600
 • Мемориски слот
  SO-DIMM DDR3L
 • Макс. количина на меморија [GB]
  16
 • Број на мемориски слотови
  2
 • Екран
  15,6"
 • Вид на екран
  AG (Anti Glare), LED backlit HD
 • Макс. резолуција
  1366x768
 • HDD [GB]
  SАТА 500
 • Број на вртежи [rpm]
  5.400
 • OS
  Linux
 • VGA
  NVIDIA GeForce 920M (2 ГБ)
 • Оптичка единица
  DVD+RW DL
 • Мрежа
  1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11ац, Bluetooth 4.0
 • 3G модул
  не
 • Видео камера
  1,3 MP
 • Читач на картички
  SD
 • Паралелен приклучок
  н/а
 • Сериски приклучок
  н/а
 • D-sub
  1
 • S-Video out
  н/а
 • HDMI
  1
 • RJ45
  1
 • RЈ11
  н/а
 • FireWire
  н/а
 • Аудио Вл-Излез
  1
 • USB 2.0
  1
 • USB 3.0
  2
 • еSАТА
  0
 • Display port
  н/а
 • Micro USB
  н/а
 • Micro HDMI
  н/а
 • Тежина [кг]
  2,4
 • Боја
  Бела
 • Батерија
  Li-ion 4 ќелии

Пишете преглед

Име:


Ваши прегледи: Забелешка: HTML не е преведен!

Поени: Лошо           Добро

Вметнете ја шифрата во прозорчето подолу:Powered By OpenCart
Анфил групација © 2021