SMARTPHONE VIVAX SMART POINT X5010 DUAL SIM + FLIP COVER

SMARTPHONE VIVAX SMART POINT X5010 DUAL SIM + FLIP COVER SMARTPHONE VIVAX SMART POINT X5010 DUAL SIM + FLIP COVER
Шифра на артикл: VIVAX SMART POINT X5010 DUAL SIM
Достапност: 1
Цена: мкд 3,990.00
Без данок: мкд 3,381.36
Количина:     - ИЛИ -  
 • Бренд
  VIVAX
 • Поддржани мрежи
  GSM 1800/ 1900/ 850/ 900
 • Тежина [г]
  152
 • Процесор
  МТK6572, Dual Core 1,3GHz
 • Oперативен систем
  Android 4.4 (KitKat)
 • Големина на екран
  5 инчи, FWVGA, IPS со 16.7 милиони бои
 • RАМ меморија [GB]
  0.5
 • Капацитет [GB]
  4
 • Мемориско проширување
  microSD до 32GB
 • Камера
  задна 5MP со автоматско фокусирање, предна 0.3MP
 • Вид на батерија
  Li-Ion 2.000 mAh
 • Време на разговор
  8 часови
 • Во мирување
  400 часови
 • Содржина на пакување
  мобилен, слушалки, адаптер, Flip cover

Пишете преглед

Име:


Ваши прегледи: Забелешка: HTML не е преведен!

Поени: Лошо           Добро

Вметнете ја шифрата во прозорчето подолу:Powered By OpenCart
Анфил групација © 2021