Tablet VIVAX 7'' TPC-7001

Tablet VIVAX 7'' TPC-7001
Шифра на артикл: Tablet VIVAX 7'' TPC-7001
Достапност: 1
Цена: мкд 3,490.00
Без данок: мкд 3,323.81
Количина:     - ИЛИ -  
 • Бренд
  Vivax
 • Тип на производ
  Таблет
 • Големинаа на екранот ["]
  7
 • Вид на екран
  LCD
 • Резолуција
  1024х600
 • Процесор
  Cortex А7
 • Опис на процесорот
  МТК8127 АРМ
 • Процесор [GHz]
  1,3
 • Јадра
  Quad Core
 • GPU
  Mali 450 MP4
 • OS
  Андроид 5.1
 • RAM меморија [GB]
  1024
 • Капацитет [GB]
  8
 • Макс. каппацитет на SD картичка [GB]
  32
 • Камера предна [MP]
  0,3
 • Камера Задна [MP]
  -
 • Мрежа
  Bluetooth 4.0, 802.11 b/g/n
 • Батерија [mAh]
  2700
 • Боја
  Црна
 • Димензии [мм]
  191.7*109.7*10.6
 • Тежина [г]
  280
 • Гаранција [год]
  1
 • micro USB
  1
 • micro SD
  1
 • Audio In/Out
  1
 • GPS
  да
 • Компас
  не
 • Дополнително
  гумирано куќиште

Пишете преглед

Име:


Ваши прегледи: Забелешка: HTML не е преведен!

Поени: Лошо           Добро

Вметнете ја шифрата во прозорчето подолу:Powered By OpenCart
Анфил групација © 2021