Сервисирање на домашни/канцелариски инкџет печатачи - отпушување на глава

Сервисирање на домашни/канцелариски инкџет печатачи - отпушување на глава
Сервисирање на домашни/канцелариски инкџет печатачи - отпушување на глава Сервисирање на домашни/канцелариски инкџет печатачи - отпушување на глава Сервисирање на домашни/канцелариски инкџет печатачи - отпушување на глава
Шифра на артикл: Чистење принтер-глава
Достапност: 100
Цена: мкд 354.00
Без данок: мкд 300.00
Количина:     - ИЛИ -  

Печатарските глави кај инкџет печатачите се осетливи на засушување, што кај термалните глави отвара голем трошок за нови глави со кертриџи, а кај PIEZZO главите (Epson) го прави печатачот целосно неупотреблив. Се користи хемиска метода, пареа под притисок и ултразвук.

При чистење на глави вградени на самиот кертриџ (термален тип, HP, CANON и сл) каде е потребно кертриџот да се рефилира (наполни) добивате 50% попуст за чистење на главата.

Пишете преглед

Име:


Ваши прегледи: Забелешка: HTML не е преведен!

Поени: Лошо           Добро

Вметнете ја шифрата во прозорчето подолу:Powered By OpenCart
Анфил групација © 2021