КОНТРОЛЕР ЗА ТЕМПЕРАТУРА -CT700FK01VMN

КОНТРОЛЕР ЗА ТЕМПЕРАТУРА -CT700FK01VMN
Шифра на артикл: КОНТРОЛЕР ЗА ТЕМПЕРАТУРА -CT700FK01VMN
Достапност: 1
Цена: мкд 3,110.00
Без данок: мкд 2,635.59
Количина:     - ИЛИ -  

Напојување: 85 ~ 265VAC 50 / 60Hz

Влез: Универзален влез (ТК,  аналоген)

Екран: LED двојна линија четири цифри 

дисплеј(моменталната температура и бараната температура)

Излез: релеен / РБС / 4-20mA

Авто-подесување: Авто функција на 

располагање за да се обезбеди прецизна 

контрола на подесување

Точност: 0.5% F.S +/- 1 цифрен

Достапни големина:48mm*48mm,48mm*96mm 

(хоризонтално),72mm*72mm,96mm*96mm, 

96mm*48mm(вертикално)

Контрола: P, PID, ПИ, ПД, ON / OFF (P = 0)

Temperaturen opseg:-50℃ do 400℃ 

Контрола: за греење или ладење

Избор на штелување ℃ I F

Пишете преглед

Име:


Ваши прегледи: Забелешка: HTML не е преведен!

Поени: Лошо           Добро

Вметнете ја шифрата во прозорчето подолу:Powered By OpenCart
Анфил групација © 2024