КОНТРОЛЕР ЗА ТЕМПЕРАТУРА -MTA72V196NN

КОНТРОЛЕР ЗА ТЕМПЕРАТУРА -MTA72V196NN
Шифра на артикл: КОНТРОЛЕР ЗА ТЕМПЕРАТУРА -MTA72V196NN
Достапност: 1
Цена: мкд 2,390.00
Без данок: мкд 2,025.42
Количина:     - ИЛИ -  

Напојување: 90 ~ 260VAC

Влез: Универзален влез (ТК,  аналоген)

Екран: LED двојна линија четири цифри 

дисплеј(моментална температурата и бараната температура )

Излез: релеен / РБС / 4-20mA

Авто-подесување: Авто функција на располагање за 

да се обезбеди прецизна контрола на подесување

Точност: 0.5% F.S +/- 1 цифрен

Достапни големина:48mm*48mm,48mm*96mm 

(хоризонтално),72mm*72mm,96mm*96mm, 

96mm*48mm(вертикално)

Контрола: P, PID, ПИ, ПД, ON / OFF (P = 0)

Температурен опсег:-50℃ do 400℃ 

Контрола: за греење или 

Избор на штелување помеѓу ℃ I F

Пишете преглед

Име:


Ваши прегледи: Забелешка: HTML не е преведен!

Поени: Лошо           Добро

Вметнете ја шифрата во прозорчето подолу:Powered By OpenCart
Анфил групација © 2023